Azerbaycan Arıcılar Birliği Başkanı Bedreddin Hesretov ve yardımcısı Serkhan Memmedov, Bingöl Üniversitesi ile Azerbaycan Arıcılar Birliği arasında 2022 yılında Bakü’de imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bingöl'e geldi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ı makamında ziyaret eden Azerbaycan Arıcılar Birliği Başkanı Hesretov ve yardımcısı Memmedov, üniversite ile iş birliği kapsamında arı ve arı ürünleri alanında yapılabilecek proje ve iş birliklerine dair karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Prof. Çapak, ziyaretten duyduğu mennuniyeti belirterek, Azerbaycan ile ortak çalışma konularında her türlü iş birliğine hazır olduklarını ve iki kurum arasındaki iş birliğinin uzun soluklu olmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Azerbaycan heyeti program kapsamında, Bingöl Üniversitesi PİKOM birimi, Arı ve Doğal Ürünler Ar-Ge ve Ür-Ge Uygulama ve Araştırma Merkezi, Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi, Arıcılık Araştırma Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi, Modern Arıcılık Kompleksi ve Bingöl Arıcılar Birliğini ziyaret etti. Heyet ziyaretlerin ardından Bingöl Çapakçur Bal firmasının Bingöl Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan yeni bal dolum ve paketleme tesisini yerinde inceleyerek firmanın işleyişi hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin ile ilgili memnuniyetini dile getiren Bedreddin Hesretov ve yardımcısı Serkhan Memmedov, başta Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak olmak üzere, tüm üniversite personeline ilgilerinden dolayı teşekkür etti