BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 06-05-2021 22:41   Güncelleme : 06-05-2021 22:41

HÜDA PAR'dan Dünya Kudüs Günü açıklaması

HÜDA PAR'dan Dünya Kudüs Günü açıklaması

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, 1979 yılından beri tüm Dünya Müslümanları tarafından Ramazan ayının son cuma günü kutlanan "Dünya Kudüs Günü’’ dolayısıyla açıklama yaptı.

Alpaya, açıklamasında, Ramazan'ın son cumasının Dünya Kudüs Günü olarak kutlandığını hatırlattı.

Bu temsili günde tüm dünyaya Kudüs için her daim ayakta olduklarını ilan ettiklerini ifade eden Alpaya, "Ancak bu sene ne yazık ki Türkiye Müslümanları olarak malum salgından dolayı meydanlarda olamıyoruz, esir Kudüs'ümüzün kurtuluşu için meydanları tekbirlerle inletip bu uğurda canımızdan dahi vazgeçtiğimizi, feda etmeye hazır olduğumuzu haykıramıyor ve bunun hüznünü kalbimizin ta derinliklerinde hissedebiliyoruz." ifadelerini kullandı.

Alpaya, her şeye rağmen bu cuma ve her cuma dünya Müslümanlarının yüreğinin Kudüs için atması gerektiğini belirtti.

Alpaya, şunları kaydetti:

"Bizi biz yapan değerlerimiz ve kutsallarımız uğruna her şeyimizi feda edeceğimizi, meydanlarda olmasakta bunu tüm müstekbirlerin kalbinde yaşatmalıyız. Çünkü Kudüs, Müslümanlar için sadece bir toprak parçası değildir. Bizzat Yüce Allah'ın mübarek kıldığı bir beldedir. Peygamberlerden bir miras, Hazreti Ömer'den, Selahaddin-i Eyyubi'den bir emanettir.

Sadece bu kutsal ve mübarek beldemiz değil, Müslümanlar olarak tüm onurumuz zalim Siyonistlerin işgali altındadır ve bir asra yakındır işgal çetesi tarafından esirdir. Kudüs, Siyonistlerin elinde inlemekte ve Darus-Selam yurdu, adeta dar-ı zulüm ve dar-ı katliam yeri haline gelmiştir. Unutmayalım ki Kudüs ve Mescid-i Aksa, Müslümanların gelip kendisini huzura kavuşturacağı günü özlemle beklemektedir.

Bu vesileyle; yekvücut olmuş bir Ümmet, vahdetle İslam’a sarılan Müslümanlar ve yüreklerimizdeki özgür Kudüs sevdasına kavuşmak ümidiyle tüm İslam Ümmetinin Dünya Kudüs Günü mübarek olsun." 

AdminAdmin