YEREL
Giriş Tarihi : 09-12-2021 15:33   Güncelleme : 11-12-2021 13:25

HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatı, Yurt Olayını araştırdı

HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatı, Yurt Olayını araştırdı

Bingöl’de bulunan ve Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Pir Ali Bey Kız Öğrenci Yurdunda geçtiğimiz gönlerde yaşanan sıkıntılar ile ilgili HÜDA PAR, heyeti ziyarette bulundu. 

Konu hakkında araştırmalarda bulunmak üzere HÜDA PAR Bingöl İl Eğitim Komisyonu, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bu konuyla alakalı ziyarette bulundu.

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, ziyaerin ardından yaptığı açıklamada, Pir Ali Bey Kız Öğrenci Yurdunda önceki gün yaşanan hadiselerin kednilerini derdinden üzdüğünü belirtti.

Alpaya, şunları kaydetti:

"Bir genç kızımız hayatına kıydı, bu durumdan dolayı her birimizin vicdan azabı duyması gerekir. Sonraki günde ise bir erkeğin kız yurduna girmesi olayı yaşandı ve bununla ilgili eğitim komisyonumuz, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Yapılan ziyarette, yurt yönetimi komisyonumuza yaşanan intihar vakasının, İntihar eden kızın bıraktığı mektupta artık bu hayattan bir beklentisinin olmadığı gibi nedenler ile maalesef canına kıydığını belirtiyor, yurtla bir alakası yok şeklinde bilgi verilmiştir."

Yine yaşanan protesto olayına değinen Alpaya, yaşananlara işlişkin "Önceki gün yurtta bir erkeğin girmesi hadisesi yaşanmıştı ve bununla ilgili yurt yönetimi, yurtta bir güvenlik zafiyeti olmadığını giren kişinin down sendromlu engelli bir şahsın olduğunu ve yurt güvenliğinin derhal müdahalede bulunarak söz konusu engelli şahsı dışarı çıkardıklarını söylerken yurd'un her tarafının kameralarla izlendiğini söylerek bu protestoların yanlış algı oluşturduğunu belirti

Bizler HÜDA PAR olarak şehrimizde bulunan ve bize emanet edilen genç evlatlarımızın hiçbirine zarar gelmesine razı değiliz. Bu ve benzeri olayların yaşanmamasını ve gerekli önlemlerin daha sıkılaştırılmasını ve her ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz. Bir engelli dahi olsa öğrencilerimizi tedirgin eden bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz. Güzel şehrimiz ve değerli  Bingöl'lü hemşehrilerimizin bu tür yakıştırlamalara maruz kalmaları bizleri üzer. Ayrıca bizlere emanet edilen evlatlarımızın endişe ve kaygıları üzerine yapılabilecek her türlü siyasi ve ideolojik bir art niyeti Kabul edemeyiz. Bu tür meseleri önemsiyor, öğrencilerimizi üzen bu ve benzeri tüm sıkıntılarda yanlarında durduğumuzu ve yine bu olayla ilgili arştımalarımızın ilgili komisyon heytimiz tarafından daha detaylı incelenildiğini belirtmek istiyorum. HÜDA PAR olarak bunun üzerinde duracağız çünkü bu evlatlarımız bizler için öz evlatlarımız gibidir. Hiçbir evladımızın saçının bir teline zarar gelmesini istemeyiz." İfadelerini kullandı. 

AdminAdmin