SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2021 16:40   Güncelleme : 11-09-2021 16:40

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bingöl'de

Eski Başbakanlardan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin İl başkanlığı binasının açılışını yapmak için geldiği Bingöl'de halka hitap etti. Davutoğlu, Solhan, Adaklı ve Genç ilçelerinde de vatandaşlarla bir araya geldi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bingöl'de

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Ülkemizin karşı karşıya kaldığı sıkıntıları hepiniz izliyorsunuz. Bu sıkıntılar karşısında bir taraftan yolsuzluk, bir taraftan yasaklar, bir taraftan yoksulluk karşısında sessiz kalmak mümkün olmazdı." dedi.

Eski Başbakanlardan Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin İl Başkanlığı açılışını yapmak üzere Bingöl'e geldi.

Solhan, Adaklı ve Genç ziyaretlerinin ardından Genç Caddesi'ndeki Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanlığı binasının açılışına katılan Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, daha önce başbakan ve Dışişleri Bakanı sıfatıyla geldiği Bingöl'de büyük sıkıntılar gördüğünü söyledi.

İlçe ziyaretlerinde çiftçileri dinlediğini söyanlatan Davutoğlu, aynı sıkıntıların ülke genelinde de yaşandığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

 "Ülkemizin karşı karşıya kaldığı sıkıntıları hepiniz izliyorsunuz. Bu sıkıntılar karşısında bir taraftan yolsuzluk, bir taraftan yasaklar, bir taraftan yoksulluk karşısında sessiz kalmak mümkün olmazdı. Bugün Bingöl dağlarını adım adım dolaşırken hayvancılığımızın, çiftçilerimizin nasıl büyük sıkıntılar çektiğini bizzat onlardan dinledim. Adaklı'da, Solhan'da, Sancak'ta beni en çok üzen en çok düşündüren husus oradaki Bingöllü kardeşlerimin 'Sayın Başkanım buranın gençleri buraları terk edip yurt dışına gidiyorlar, oralarda rızık arıyorlar?' demeleriydi. Biz Bingöl'ün yiğit gençlerinin, yiğit Zazaların, yiğit Kürtlerin bu diyarları terk edip yurt dışında rızık aramak zorunda bırakanlardan hesap sormaya geliyoruz."

Davutoğlu, konuşmasının devamında gençlere yönelik değerlendirmelerde bulunarak, gençleri ne terör örgütlerinin kucağına ne de yoksuluğun kıskacına bırakılmasına sessiz kalmayacaklarını ifade etti.

"İşte Gelecek Partisi'ni kurmamızın ana sebebi, ülkemizin her köşesindeki gençlere yeni gelecek vaadi ufku çizmektir." diyen Davutoğlu, "Herkesin ana dilini özgürce konuştuğu Zazacasını, Kürtçesini, Türkçesini, Çerkezcesini sokaklarda ve okullarda özgürce konuştuğu bir Türkiye. Kardeşlik ile ülkenin Doğusunun, Batısının, Kuzeyinin, Güneyinin kucaklandığı Türkiye. Kimsenin dışlanmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği Türkiye. Herkesin huzur içinde, barış içinde, kardeşçe ve selam verirken tebessümle muamele ettiği bir ülke istiyoruz." diye konuştu.

Davutoğlu, daha sonra Bingöl’deki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

AdminAdmin