Bingöl'de aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan akrabalarına silahla saldıran kişi, 1 kişi öldürdü, 2 kişiyi yaraladı.

Alınan bilgiye göre, Merkez Saray Mahallesi Devlet Hastanesi mevkisi Çapakçur Vadisindeki bir arazi için akraba iki aile arasında anlaşmazlık yaşandı. Konu mahkemeye taşındı, mahkeme arazi bir aileye verdi. 

Durumu hazmeden ve iki kere davayı kaybeden kişi, anlaşmazlığı konu olan arazide çalışan akraba ve işçilere saldırdıl

Av tüfeğiyle beş el ateş eden saldırgan, biri ağır üç kiyiyi yaraladı. Yaralılar haber verilmesi üzerine olay yerine gelen acil sağlık ekiplerince Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralılardan biri müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayda hayatını kaybeden kişinin öğretmen olduğu ve merkezdeki bir okulda müdürlük yaptığı öğreildi.

Saldırgan aranıyor

Olayın ardından Bingöl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, saldırıda kullanılan suç aletinin ele geçirildiği, saldırganın yakalanması için çalırşmaların sürdüğü bildirildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Arazi anlaşmazlığı konusu nedeniyle meydana gelen ateşli silahla yaralama olayında, kimlik tespiti yapılan şüpheli şahıs daha önce husumetli olduğu 3 şahsı yaralamıştır. Bir vatandaşımız hastanede tüm müdahalelere rağmen vefat etmiş olup iki vatandaşımızın hayati tehlikesi olmamakla birikte tedavileri devam etmektedir.

Konuyla alakalı olarak, şüpheli şahsın kullandığı suç aleti ele geçirilmiş olup şahsın fotoğrafları ve kimlik bilgileri ülke genelindeki kolluk kuvvetleriyle paylaşılarak yakalama çalışmaları hızla devam etmektedir."