Bingöl'de telefon dolandırıcılığı polisin dikkati sonucu son anda önlendi.

Bingöl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, merkez Genç Caddesi Dörtyol kavşağı bölgesinde dolandırılmak üzere olan iki kişinin dolandırılmaktan kurtarıldı.

Vatandaşları telefonla arayıp kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan kişiler, "Adınız FETÖ soruşmasına karışmış" şeklinde vatandaşları korkutarak her birinden 350 bin lira para istedi.

İlk olay, İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlileri, Genç Caddesi kuyumcuların yoğun olduğu Dörtyol Kavşağı civarında 1 şahsın cep telefonu ile konuşarak tedirgin davranışlar sergilemesi üzerine, şahsın cep telefonu aracılığıyla dolandırılma aşamasında olduğu anlaşılmış, diğer şahsın da Hacı Hıdır Cami önünde cep telefonu ile konuşarak tedirgin davranışlar sergilemesi üzerine polisin dikkatini çektiği belirtildi.

Her biri 350 bin lira dolandırılmak üzere olan vatandaşlar, polisin dikkatı sonucu dolandırılmaktan kurtuldu.

Telefon Dolandırıcılarına dikkat

Bingöl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları telefon dolandırıları konusunda dikkatli olmaya çağırarak, "Sizleri telefonla arayarak kendilerini, polis, asker veya savcı olarak tanıtıp adınız veya banka hesabınız FETÖ/PDY terör örgütüne karıştı diyerek sizden para, altın isteyen şahıslara inanmayın." uyarısı yapıldı.