SPOR
Giriş Tarihi : 18-07-2021 12:27   Güncelleme : 18-07-2021 21:11

Bingöl'de köyler arası futbol turnuvası heyecanı

Bingöl Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından lig usulü düzenlenen turnuvaya, 10 köy takımı mücadele ediyor. Spor severlerin yoğun ilgi gösterdiği maçlar Aşağı Çarşı Sentetik Futbol Sahası'nda oynanıyor.

Bingöl'de köyler arası futbol turnuvası heyecanı

BİNGÖL NET HABER - Bingöl'de Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince düzenlenen "Valilik Kupası Köyler Arası Kardeşlik Futbol Turnuvası" devam ediyor.

Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ve 10 takımın katıldığı turnuvanın ilk maçları oynandı.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü Aşağı Çarşı Sentetik Futbol Sahasında başlayan turnuva, beyaz ve yeşil olmak üzere 2 gruplu beşer takımdan oluşuyor. Puanlı lig usulü karşılıklı 2 karşılaşmanın ardından grup birincisi ve ikincileri Play-Off maçları oynayacak. Final maçını kazanan takım ise turnuvanın birincisi olacak.

Turnuvanın beyaz grubunda Büyük Tekören, Yeniköy, Ormanardı, Güveçli ve Ekinyolu köyleri, yeşil grupta ise Sarıçiçek, Kılçadır, Gözeler, Çeltiksuyu ve Kervansaray takımları yer alıyor.

Hergün saat 18.00'de bir maçın yapıldığı turnuvada şimdiye kadar ornanan 3 karşılaşmanın sorunçları şöyle:

Güçvelispor: 2 - Büyük Tekören: 0, Çeltiksuyuspor: 2 - Sarıçiçekspor: 1, Yeniköyspor: 6 - Ormanardıspor: 3

Bugün (18.07.2021) saat 18.00'de Gözellerspor ve Kılçadırspor takımları karşı karşıya gelecek.

Bingöl Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Katmış, Bingöl Net Haber'e yaptığı açıklamada, uzun pandemi döneminde spordan uzak kalan gençlere yönelik bir etkinlik yapmak amacıyla turnuvayı düzenlediklerini söyledi.

Gençlerin turvuvaya gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Katmış, "Derneğimizin başlattığı köyler arası kardeşlik futbol turnuvası devam ediyor. Amacımız tüm köylerimizdeki gençlerimizin bir araya gelmesi, tanışması, kaynaşması ve kardeşlik ortamının oluşturulmasıdır. İki Play-Off maçı ve final maçı olmak üzere toplamda 23 maç yapilacak. 3 maçımızı geride bıraktık. Turnuvaya yoğun ilgi var. Tüm takımlarımızı ve gençlerimize, hakemlerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

AdminAdmin