GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2021 21:13   Güncelleme : 16-05-2021 21:13

Bingöl'de Filistinli şehitler için gıyabı cenaze namazı kılındı

Bingöl'de Filistinli şehitler için gıyabı cenaze namazı kılındı

Bingöl’de, HÜDA PAR öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırıyı kınadı, Filistin'de şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.


Bingöl merkez Kültür Mahallesi'ndeki Kültür Camisi önönde İsrail’i protesto etmek için toplanan yüzlerce kişi, Türk ve Filistin bayrakları ile Kudüs pankartları taşıyarak, Gazze'de şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Grup adına açıklama yapan HÜDA PAR Bingöl İl Başkan Yardımcısı Eyüp Bayşu, terörist İsrail'in saldırılarına karşı binlerce Filistinlinin kanlarıyla ve canlarıyla Mescid-i Aksa'yı savunduğunu söyledi.
Filistinlilerin kadın erkek, genç yaşlı bombalara göğüslerini siper ettiklerini aktaran Barışık, İsrail'in sistemli şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa'yı işgal etmeye devam ettiğini vurguladı.
Bayşu, şunları kaydetti:

 “Bugün Filistin’in Mescidi Aksanın Kudüs’ün haklı davasına sahip çıkmak için buradayız. Bu gün sadece Siyonist terör çetesinin; Müslümanların onuru ve izzetini çiğnemesine, şehirleri harap, bedenleri parçalamasına, katliamlarını gizlemek için basın merkezlerini vuracak kadar gözü dönmesine kahrolmuyoruz sadece. Bugün sadece parça parça olan bebeklerimize, evleri başlarına yıkılan, Allah’tan başka sığınağı olmayan kardeşlerimize, bacılarımıza, kahrolmuyoruz. Evet kardeşlerim bizi bugün kahreden koskoca İslam Aleminin yapılan bu vahşetlere bu zulümlere bu katliamlara duyarsız ve seyirci kalmasıdır."
Grup, Gazze ve Kudüs'te şehit olanlar için dua edip gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra İsrail'i kınamak amacıyla araçlarla konvoy gerçekleştirildi.