YEREL
Giriş Tarihi : 20-10-2022 11:45

Bingöl'de eylül ayında 13 milyon sosyal yardım dağıtıldı

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce eylül ayında toplam 13 milyon 953 bin 700 TL sosyal yardım dağıtımı gerçekleştirildi.

Bingöl'de eylül ayında 13 milyon sosyal yardım dağıtıldı


Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce tespit edilen dezavantajlı ailelere maddi ve manevi destek sürüyor.

Bu kapsamda Engelli Evde Bakım Hizmeti, Sosyal Ekonomik Destek Ödemeleri, Koruyucu Aile Ödemeleri, Doğum Yardımı Ödemeleri, Ücretsiz Seyahat Kapsamında Gelir Desteği ve Özel Bingöl Bakım Merkezinde bakım altında olan bireylere aylık düzenli olarak maddi destek sağlanıyor.

Kurum aracılığı ile 2021 yılında Bingöl'de dezavantajlı insanlaraa toplam 82 milyon 624 bin 839 TL yardım yapılırken, 2022 Eylül ayında ise toplam 13 milyon 953 bin 700 TL yardım dağıtıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, dezavantajlı bireylere yönelik faaliyetlerin yerine getirilmesi, onların eşit koşullarda topluma katılım sağlanmasının önem arzettiğini bildirdi.

Dezavantajlı bireylerin topluma sosyal entegrasyon açısından bazı zorluklar yaşadığını hatırlatan Polat, "Bu sebeple onların topluma aktif katılımlarını sağlamak ve topluma kazandırma bağlamında son yıllarda Bakanlığımızın çalışmaları artarak devam etmektedir. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüze bağlı Bingöl Sosyal Hizmet Merkezi, Genç Sosyal Hizmet Merkezi, Karlıova Sosyal Hizmet Merkezi ve Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi ile vatandaşlarımızın bulunduğu bölgede en hızlı ve aktif şekilde hizmet sunmaktayız." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin