GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 11:34   Güncelleme : 15-07-2021 12:19

Bingöl'de Demokrasi ve Millî Birlik Günü kutlamaları

Bingöl'de, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitlikler ziyaret edildi, şehitler için mevlit okutuldu, fotoğraf sergisi açıldı. Program gece demokrasi nöbeti etkinliği ile sona erecek.

Bingöl'de Demokrasi ve Millî Birlik Günü kutlamaları

Bingöl'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Hain darbe girişiminin 5. yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı kapsamında Bingöl Şehitli'ğinde etkinlik düzenlendi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve İl Protokollünün katıldığı etkinlikte, Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi, anıta karanfil bırakıldı.

Vali Ekinci ve beraberindekiler, Bingöl Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bingöl Şehit Aileleri Malülleri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) tarafından Sanat Sokağı'nda açılan 15 Temmuz Kardeşlik Ruhu Resim ve Fotoğraf Sergisini gezdi.

Anma programı, şehitler için Merkez Ulu Camisi'nde mevlit verilmesi ve akşam 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki etkinliklerle devam edecek.

Bu arada, Vali Ekinci ve beraberindekiler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında dün verilen akşam yemeğinde şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi.

AdminAdmin