EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-04-2022 20:31   Güncelleme : 01-04-2022 20:51

Bingöl Üniversitesi'nde 148 akademisyene ‘Tebrik Belgesi’ verildi

Üniversitede göreve yeni başlayan ve yeni akademik unvan alan 148 akademisyene düzenlenen törenle ‘Tebrik Belgesi’ takdim edildi. 

Bingöl Üniversitesi'nde 148 akademisyene ‘Tebrik Belgesi’ verildi

Bingöl Üniversitesi'nde göreve yeni başlayan ve yeni akademik unvan alan 148 akademisyene ‘Tebrik Belgesi’ verilmesi için tören düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Akademik Personel Belge Takdimi Töreni’ne Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, dekanlar, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri ile akademik personel katıldı. 

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, törende yaptığı konuşmada, profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi ünvanlarını alan ve aramıza yeni katılan akademisyenleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Bingöl Üniversitesinin, akademik kadro olarak 2007 yılından sonra açılan üniversiteler arasında oldukça iyi bir konumda olduğunu anlatan Prof. Çapak, şöyle konuştu:

"Bugün itibariyle 710 öğretim elemanı bulunmakta. Genç bir üniversite olmamıza rağmen, çoğu üniversiteden başarı olarak çok daha iyi durumdayız. Her geçen gün akademik kadromuzu güçlendirmek ve üniversitemizi uluslararası alanda tanıtımını yapmak için yoğun çaba harcıyoruz. Bunları siz akademisyen arkadaşlarımızın çabalarıyla başaracağız. Üniversitemiz, sadece fiziki değil, öğretim odaklı olarak da oldukça hızlı bir büyüme kaydediyor. Bölge üniversiteleri arasında söz sahibi olan bir üniversite olduk. Bu durum şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz adına bizleri de oldukça memnun ediyor."

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim YasinErdoğan da Bingöl Üniversitesi akademisyenlerinin çalışmalarından gurur duyduğunu ifade ederek, "Kısa sayılabilecek bir dönemden sonra üniversitemizin geldiği nokta takdire şayandır." dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftci ise "Bugün olduğu gibi gelecekte de nice başarılara imza atmanızı, nice akademik makamlara gelmenizi ve başarılarınızın devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından yeni ünvan alan ve yeni atanan akademisyenlere ‘Tebrik Belgesi’ takdim edildi.

AdminAdmin