YEREL
Giriş Tarihi : 27-06-2021 16:01   Güncelleme : 27-06-2021 16:01

Bingöl Umut Kervanı Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı

Bingöl Umut Kervanı Derneği ‘Kurbanınız Umut Olsun’ sloganıyla kurban kampanyası başlattı

Bingöl Umut Kervanı Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı

Her yıl Kurban Bayramı’nda binlerce aileye kurban eti ulaştıran Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği) ‘Kurbanınız Umut Olsun’ sloganıyla kurban kampanyası başlattı. 

Kurban organizasyonu yapacağı tüm ülkelerde alt yapı çalışmalarını tamamlayan vakıf, geçen hafta itibarı ile kurban vekâletlerini almaya başladı. Vakıf, 20 farklı ülkede gerek çalışanları ve gönüllüleri gerekse de partner kuruluşları vasıtasıyla kurban vekaletlerini yerine getirecek. Kurbanlardan elde edilen etler daha önce tespit edilen fakir, muhtaç, yetimlerin sofralarına ulaştırılacak. 

2021 Kurban organizasyonunu başlatan Bingöl Umut Kervanı Derneği, “Kurbanınız Umut Olsun” çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladı. 

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle başlatılan kampanyaya destek vermeleri için hayırseverlere çağrıda bulundu. 

Koronavirus (Kovid-19) salgını sebebiyle zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde birçok alanda olduğu gibi kurban çalışmalarında da aksaklıklar yaşansa da Müslümanlar kurban ibadetlerini ve bayramı yine de idrak edecek. 

Dernek olarak başlattıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, bir taraftan kurban vekâletlerini yerine getirmeye çalışırken diğer taraftan yıl boyunca belki de sofralarında kırmızı et bulamayan muhtaç ve yetim ailelere kurban eti ulaştırarak sevinmelerine vesile olma çabasında olduklarını söyledi. 

Tamaç, kurban kesecek olan hayırseverlerin kurbanlarını gönül hoşnutluğuyla dernekleri aracılığı ile fakir ve muhtaç ailelere ulaştırabileceklerini ifade etti. 

Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Tamaç, 2021 yılı için Umut Kervanı Vakfı’nın kurban bedelinin 1.250 TL olarak belirlendiğini belirterek, amaçlarının muhtaç ailelere daha fazla yardım edebilmek olduğunu belirtti. 

Tamaç, “Bu yıl Coronavirus (Covid-19) salgını sebebiyle zor ve sıkıntılı bir süreçten geçsek de Müslümanlar kurban ibadetlerini ve bayramını yine de idrak edeceklerdir inşallah. Yüce Allah kurban kesmemizi etinden yediğimiz gibi muhtaçlara da yedirmemizi Kur’an-ı Kerim’de Hac Suresinde şöyle teşvik etmektedir: Kurbanlarınızın ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır. O’na ulaşacak olan sadece sizin takvanızdır.” (Hac, 37). Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda kurbanlıklar temin etmek için erkenden hazırlıklarımıza başladık. Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak 2021 yılı Kurban Bayramı için kurban çalışmalarının startını verdik. Bu günden itibaren kurban kesmek isteyen hayırseverlere yardımcı olmak için derneğimiz kendi bünyesinde kurban alımında ve kesiminde yardımcı olacaktır. Bizler Bingöl Umut Kervanı olarak yetim ve muhtaçların yüzünü güldürmek için hayırseverlerimizden gelecek kurban vekaletlerini, İçişleri Bakanlığı’nın “Kurban Kesim Yerlerine Yönelik Tedbirler” konulu genelgesi çerçevesinde, temizlik, maske ve mesafe kurallarını dikkate alarak hijyenik bir ortamda keserek yıl boyunca evlerine et girmeyen muhtaç ailelerimizin et ihtiyacını karşılayıp bir nebze de olsa mutluluklarına ortak olmak istiyoruz” diye konuştu. 

Bu yılki kurban bedelinin 1.250 TL olarak belirlendiğini söyleyen Tamaç, “Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak, her yıl kurbanlıkların temininde nezih ortamlarda kesimi ve saklanmasında, muhtaçlara dağıtımında bütün hayırseverlere nasıl yardımcı olduysak bu yıl da hayırseverlerin vekâletleri doğrultusunda pandemi sürecinde alınması gereken tedbirler ne ise tüm tedbirleri alarak yardımcı olamaya hazırız. Kurbanın bir ibadet olduğu asla unutulmamalı, niyetimiz halis olmalı, amellerimizde ihlas olmazsa Allah muhafaza sevap yerine azap kazanmış olacağız. Dolayısı ile her hayırsever kardeşimize çağrımız; bizler, Bingöl Umut Kervanı olarak hayırseverler ile muhtaç ve yoksullar arasında köprü olmaya hazırız. Eğer sizlerde hazırsanız, Bingöl Umut Kervanı’na sizleri bekliyoruz. Bu bayramda keseceğiniz kurbanların yetimlere, öksüzlere ve muhtaçlara bayram sevinci vesilesi olmasını istiyoruz. Derneğimizin tespit ettiği yüzlerce yetim ve muhtaca bir ‘Umut’ta siz olmak istemez misiniz. Yüce Rabbimiz bu mübarek günlerin hatırına bu zor ve sıkıntılı pandemi sürecinden bütün insanlığı felaha çıkarsın, hastalara şifalar versin. Hayırseverlerin bağışlarını izzeti dergâhında merhametiyle kabul eylesin inşallah. Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak bu zor ve sıkıntılı süreçte tedbirlerimizi alarak hayırseverlerimizin kurbanlarını hijyenik ortamda kesecek ve elde edilen kurban bağış etlerini yetim ve muhtaç ailelere ulaştıracağız. Rabbimiz şimdiden kurbanlarını kesecek olan hayırseverlerimizin kurbanlarını kendi katında kabul eylesin” şeklinde konuştu. 

Tamaç, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı: 

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70 

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL     

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş 

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01 

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı” 

AdminAdmin