SPOR
Giriş Tarihi : 25-05-2021 20:48   Güncelleme : 25-05-2021 21:38

Balkan şampiyonu Ağralı resmen olimpiyat kadrosunda

Bingöllü milli atlet Yavuz Ağralı, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda Türkiye'yi maratonda temsil edecek.

Balkan şampiyonu Ağralı resmen olimpiyat kadrosunda

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF), Türkiye'yi, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda maratonda temsil edecek atletleri açıkladı.

TAF'in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Tokyo 2020 Olimpiyatları için hazırlıkların sürdüğü günlerde maraton için 31 Mayıs’ta kota sürecinin tamamlanmasına birkaç gün kala, Türkiye adına yarışacak 4 atletli maraton takımını belirledi.

Buna göre, Avrupa rekortmeni Kaan Kigen Özbilen, eski 10,000 metre Avrupa şampiyonu Polat Kemboi Arıkan, eski Balkan şampiyonu maratoncu Yavuz Ağralı ve kadınlarda iki hafta önce tüm zamanların Türkiye’nin en iyi ikinci derecesini yaparak barajı geçen Meryem Erdoğan, Tokyo’da Ay-yıldızlı takımı temsil edecek.

Yavuz Ağralı'nın resmen olimpiyat kadrosunda açıklanması, Bingöl'de sevinçle ve gururla karşılandı. Sosyal medya hesaplarından yoğun tebrik mesajları paylaşıldı.

Bingöl Valiliği resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Türkiye Atletizm Federasyonu maraton kadrosunu resmi olarak açıkladı. 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecek 4 maratoncudan biri de hemşehrimiz, eski Balkan Şampiyonu Yavuz Ağralı. Sporcumuzu tebrik eder, başarılar dileriz." denildi.

Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek de Ağralı için şy paylaşımda bulundu:

"2020 Tokyo Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecek 4 maratoncudan biri olan Bingöllü hemşehrimiz, eski Balkan Şampiyonu Yavuz AĞRALI kardeşimi tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum."

Milli sporcu Ağralı ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, çocukluğun en büyük hayali olan olimpiyatlara katılmayı gerçekleştirecek olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, kendisine destek olanlara teşekkür etti.

Ağralı, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:

"Türkiye Atletizm federasyonu maraton kadrosunu resmi olarak açıkladı. 2020 tokyo Olimpiyatlarında Ülkemi ve Bingöl'lümü temsil etmek bana nasip olduğu için ne kadar şükretsem azdır. 19 yıllık spor hayatımda bir çok zorluklar çekmiş olsam da, her sporcunun hayali olan olimpiyatlara katılmak benim de en büyük hayalimdi ve bu hayali gerçekleştirdiğim inanılmaz derecede çok mutluyum. Bana maddi ve manevi olarak destek veren herkese çok çok teşekkür ediyorum."