GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-12-2021 12:16   Güncelleme : 01-12-2021 12:16

Avrupa Yetim Eli, Bingöl’de yetimleri sevindirdi 

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, ‘Bir Bot, Bir Mont’ projesi kapsamında Bingöl merkez ve Genç ilçesinde yetim çocuklara mont, bot ve atkı yardımında bulundu

Avrupa Yetim Eli, Bingöl’de yetimleri sevindirdi 

Merkezi Almanya’da bulunan ve Avrupa’daki hayırseverlerin yardımlarıyla dünyanın değişik ülkelerindeki yardıma muhtaç, yetim, öksüz, kimsesiz ve mağdur insanlara yardım ulaştıran Avrupa Yetim Eli, Bingöl’deki yetim çocuklara mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu. 

Avrupa Yetim Eli’nin gönüllü temsilcisi Muhammed Ali Aysu, yaptığı açıklamada, amaçlarının dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve yetimlere ulaşmak olduğunu ifade etti.

Dünyanın birçok yerinde fakir, mağdur, yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılayan Avrupa Yetim Eli'nin Bingöl'deki yetimleri de unutmadığını hatırlatan Aysu, "Kış aylarına girmiş olmamız hasebiyle bu sene de diğer yıllardaki gibi Türkiye'nin birçok ilindeki yetim ve mağdur çocukların giyindirilmesi için bir proje başlattı. ‘Bir Bot ve Bir Mont’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Türkiye’nin birçok ilinde yetim ve mağdur çocuklarımızı giydirmeye devam ediyoruz. Kış en çok yetim aileler için zor geçiyor. Kışın dondurucu soğuğunda üşüyen elleri, titreyen bedenleri ısıtmaya çalışıyoruz. Bugün de Bingöl merkez ve Genç ilçesinde onlarca çocuğumuzu giydirdik. Türkiye’nin birçok ilinde bu faaliyetlerimiz devam edecek. Rabbim, emeği geçen kardeşlerimizden ve hayır sahiplerimizden razı olsun." diye konuştu.

Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Salih Çelik de, kışın soğuk günlerinde yetimlere yapılan yardımların anlamlı ve önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Yetim gülerse dünya güler, yetimlerin yüzünün gülmesine vesile olan hayırseverlere her zaman ihtiyaç vardır. Bingöl merkez ve Genç İlçemizde 117 yetim ve muhtaç çocuğumuza bot, mont, bere ve eldiven yardımında bulunduk. 65 yetim ve muhtaç ailemize 2’şer kiloluk kırmızı et yardımında bulunduk. Çalışmalarımızda gayemiz, yetim kardeşlerimizin yüzündeki tebessüm olabilmek, inancımızın bir gereği olarak yetim kardeşlerimize hem maddi hem manevi noktada yardımcı olmaktır. Yapılan çalışmalarda emeği geçen Avrupa Yetim Eli’ne, bu hayra vesile olan ve yardımda bulunan kardeşlerimizden Allah razı olsun, çok teşekkür ediyoruz."

AdminAdmin