Bingöl Net Haber - Türkiye Atletizm Federasyonu 2022 faaliyet programı gereğince Atletizmi Geliştirme Projesi 1. Kademe Yarışmaları 26 Mart 2022 tarihinde Bingöl'de düzenlendi.

Atletizm altyapısına yeni ve yetenekli sporcular kazandıran bir proje olarak yıllardır uygulanan Atletizmi Geliştirme Projesinin Bingöl'deki etabına, Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Erzincan ve Bingöl'den i2010-2011 Doğumlu Karışık Bayrak Takımları, 2009 Doğumlu Kız Erkek, 2008 Doğumlu Kız Erkek kategorilerindeki 5 takım ile katılım sağladı. 

Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürlüğü Atletizm Sahasında yapılan ve toplam 124 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışmalara ise Bingöl'den 5 takımdan 24 sporcu temsil etti.

Türkiye Atletizm Federasyonu Bingöl Temsilcisi Osman Orman, yarışmaların ardından yaptığı açıklamada, 1. Kademe Yarışmalarında, mart ayında ilçelerde yapılan seçmeler ve il finalinde başarılı olarak takıma girmeye hak kazanan sporcuların boy gösterdiğini söyledi.

Yarışmaların güzel bir atmosferde gerçekleştirildiğini aktaran Orman, "2008 Doğumlu Kızlar ve Erkekler Kategorisinde ilimiz takımları ikinci, 2009 Erkekler Kategorisinde ise ilimiz takımı birinci oldu. 4X1 kilometre Karma Bayrak Takımımız ikinci olarak Yarı Finale yükseldi. Ayrıca 2009 Erkekler Kategorisinde ferdi ilk sırada ilimiz sporcularından Ümit Tayman birinci, Ahmet Birgin ikinci ve Yiğit Onur üçncü olurken, 2008 Kızlarda Sıla Çavlı ikinci,  Elif Nur Baykara da üçümcü oldu. 
Takımlarımızı ve emeği geçen herkesi tebrik eder, 9 Nisan 2022 tarihinde Mardin ilinde yapılacak Yarı Final Yarışmalarında üstün başarılar dileriz." diye konuştu.